Leca blok

img5 img6

Bloczki, pustaki i kształtki Leca® BLOK

img2a img2b img2c img2d img2e img2f img2g

>> Karty techniczne bloczków

Leca® KERAMZYT

img3b img3a

Domek Leca® DOM

img4

Pustaki Leca® BLOK 24 należy murować na pełna spoinę poziomą przy użyciu zaprawy murarskiej cementowo-wapiennej. Wymagana grubość spoiny to minimum 10 mm. Pustaki mają ukształtowane pióro i wpust.

System ten pozwala na murowanie ścian bez spoiny pionowej. Wieloletnie doświadczenie w budownictwie wykazuje na celowość zastosowania zbrojenia z siatki prętów O 2 do O 3,6 mm w spoinach poziomych szczególnie pod otworami okiennymi przy budowie domów niepodpiwniczonych. Zbrojenie to przeciwdziała pojawianiu się zarysowań murów powstających najczęściej na skutek nierównomiernego osiadania ław fundamentowych

Zbrojenie to nie jest uwzględniane przy określaniu nośności konstrukcyjnej muru. Najczęściej stanowi zabezpieczenie przed błędami wykonawczymi powstałymi na etapie wykonawstwa fundamentów budynku. Zbrojenie w spoinach można zastąpić wieńcem w kształtce U jako ostatnią warstwę ściany fundamentowej. Ściany muszą być obustronnie otynkowane tynkiem cementowo-wapiennym. Wewnątrz ściany można tynkować tynkiem gipsowym. Możliwe jest również pozostawienie ścian wewnętrznych bez tynku, wówczas należy ściany te pomalować farbami zmywalnymi a porowata struktura pustaka staje się elementem plastycznego wykończenia wnętrza.

Pustak Leca® BLOK 12 należy łączyć na zaprawę cementowo-wapienną. Wymagana minimalna grubość spoiny to 10 mm. Ściany należy murować w sposób tradycyjny na pełną spoinę pionowa i poziomą. Osłonowa warstwa ściany warstwowej powinna być kotwiona do warstwy konstrukcyjnej kotwami o średnicy 4 mm. Kotwy powinny być rozmieszczane równomiernie i przemiennie na całej długości ściany, w co drugiej warstwie pustaków, a odległość pozioma pomiędzy kotwami powinna wynosić 500 mm, co odpowiada liczbie około 5 kotew na 1 m2 powierzchni bocznej ściany.

W przypadku łączenia ścian działowych z ścianami konstrukcyjnymi należy stosować łączniki metalowe lub strzępia w połączeniach murarskich.

Materiały budowlane z certyfikatem

Firma Betoniarstwo Usługi Transportowe Tadeusz Świniarski na wszystkie oferowane produkty posiada wymagane certyfikaty, które świadczą o dopuszczeniu do obrotu oraz powszechnego używania w budownictwie.

Wytwarzamy bloczki fundamentowe, pustaki ścienne, cegłę poro term, a także płyty drogowe Jomba. Dodatkowo tworzymy wyjątkowe ogrodzenia betonowe, będące ozdobą każdej posesji. Znajdziesz u nas także kręgi i pokrywy stosowane przy budowie studni, stropy Teriva oraz nadproża typu L.

W procesie produkcyjnym przykładamy ogromną wagę do jakości komponentów z jakich powstają nasze wyroby. Zaopatrujemy się wyłącznie u sprawdzonych i kompetentnych dostawców, z którymi współpracujemy od lat, dlatego gwarantujemy najwyższą trwałość i solidność artykułów jakie posiadamy w naszym asortymencie.